Stát si žádá své u kryptoměn

Pokud si o sobě myslíte, že jste investor a nebo někdo, kdo ví jak investovat a rozumí nejen akciovému trhu, ale dnes i tomu trhu s kryptoměnami měli by jste znát pravidla, jak se v takovém světě chovat, že jisté kryptoměny fungují jinak a třeba i to, že se takové kryptoměny dají nakoupit bez daně, ale pak se musí danit při prodeji. Jednoduše stát si žádá své. Na úvod by asi bylo dobré říct, co to vlastně pojem kryptoměna znamená.

investice do kryptomen

Jde o virtuální měnu, je to vlastně koruna, akorát fyzicky neexistuje a existuje jen ve virtuálním, čili počítačovém světě. Taková kryptoměna je uložena v něčem, čemu se říká blockchain a z toho se vlastně vezmou veškeré údaje o ní, které jdou zjistit. Z blockchainu se pak i těží a tak podobně. Aby to nebylo až příliš lehké, tak musíme vzít v potaz, že kryptoměn je na trhu přespříliš. K dnešnímu dni existuje i milion od sebe odlišných kryptoměn.

vydelek z investice

Základní dělení kryptoměn je na bitcoiny a altcoiny. Bitcoiny jsou bitcoin. Altcoiny jsou pak ty kryptoměny vedlejší, které jsou jen doplňkem k té největší a nejdražší, což je ten Bitcoin. Bitcoin v minulosti dosahoval hodnot jako milion korun i více, za jeden bitcoin, když však byl uveden na trh jeho cena byla asi 20Kč. Na tomto principu zbohatlo strašně moc lidí, v minulosti, asi v roce 2012 si nakoupili padesát takových bitcoinů a pak prodávali padesát bitcoinů s tím, že jeden stál milion korun. Na kryptoměny se také dá nahlédnout jako na virtuální zlato. Mění svou hodnotu, přesně jako zlato, s tím, že zlato je nejspíše rizikovější kousek. Když se náhodou najde důl plný zlata, hodnota zlata okamžitě padá. U kryptoměn se žádný důl najít nedá, takže ta hodnota by měla být relativně stabilní, ale naopak se může stát že během jednoho dne se změní o 90%. Nezapomínejte tedy na to, že až nějakou kryptoměnu budete prodávat je potřeba výdělek zdanit.