Užijte si zase krásná chodidla bez haluxů

Haluxy neboli vybočený palec, je časté onemocnění, které trápí spoustu lidí. Většina z nich se ale bojí něco s tím dělat, protože se obává bolestivé operace, která přinese stejně jen dočasné výsledky, jelikož se problém zase objeví zpět. Haluxy bolí, může se vám dokonce i špatně chodit. Zvláště pro ženy je pak obtížné se s nimi vyrovnat, protože jim to nedovoluje obout módní pěknou obuv.
černé lodičky
Někdy je problém najít obuv celkově, protože v úzkých botách vůbec nevydržíte. Jde tedy jak o zdravotní tak i o kosmetický problém a naštěstí se s tím dá bojovat úspěšně i bez operačního zákroku. Navíc přírodní léčba nakonec přinese mnohdy lepší výsledky než operace. Lepší je tedy nejprve zkusit alternativní způsob léčby. Pokud haluxy trpí někdo z vaší rodiny, je dost pravděpodobné, že se mohou časem objevit i u vás. Jedná se totiž o dědičné onemocnění. Přispět ke vzniku nemoci ale mohou i jiné faktory a ovlivnit to mohou i hormonální změny, nebo onemocnění kloubů. Když už se ale objeví, nezoufejte a hned s tím začněte něco dělat.
reflexní masáž chodidel
·         Pomůže bobkový list: udělejte si domácí lék, rychle a snadno. Stačí, když nakrájíte na kousky asi pět větších bobkových listů a zalijete je deci alkoholu, který by měl mít minimálně sedmdesát procent, čím silnější, tím lepší. Směs nechte v uzavřené nádobě odležet týden a pak si ji natírejte na postižená místa. Natřené chodidla dejte odpočinout do teplých ponožek a na půl hodiny nechte nohy v klidu. Opakovat to ale musíte pravidelně po dobu asi dvou až tří měsíců, dokud se neobjeví zlepšení, či se haluxy zcela neztratí.
·         Citrónová šťáva zabírá: dalším skvělým domácím receptem na haluxy si uděláte smícháním citrónové šťávy s jódovým roztokem. Dejte malé množství čisté citrónové šťávy do mističky a přidejte stejné množství jódového roztoku. Směsí pak potírejte haluxy. Úleva se dostaví rychle.
·         Oblepte je: aby se stav haluxů změnil a chůze vás nebolela, pomáhá také, když si haluxy jednoduše oblepíte. Nejlepší jsou na to tejpy pro sportovce, protože ty zvládnou celodenní zátěž, které nohy mají a nebudou se vám odlepovat.