Požádejte o psychickou podporu před odchodem k zubaři


Máte po svém boku přítelkyni, která vás miluje a snaží se vám usnadnit život svou pomocí a empatickým přístupem? Pokud ano, pak máte velké štěstí, protože ženy dovedou být velmi citlivé a jemné a mívají šikovné nápady, jak uklidnit mysl a podpořit dobrou náladu i před očekávaným zubařským zákrokem. Čím by vás mohla vaše přítelkyně potěšit, případně co byste jí mohl sám navrhnout?

Bylinné přípravky – je známo, že muži snáší fyzickou bolest hůře, než ženy, a tak například očekáváte-li extrakci zubu, mohla by se hodit vhodná bylinná léčba. Zapomeňte na slazené limonády a alkohol a dopřejte si na uklidnění heřmánkový nebo šípkový čaj. Vynikající je i šalvěj nebo aloe vera.

Zahrajte si společenskou hru – před obtížnějšími zásahy http://hasici.koprivnice.org/zasahy-jednotky/ v ústní dutině je žádoucí rozptýlit mysl nějakou zábavnou činností. I když bude průběh zásahu nebolestivý a přijde na řadu lokální znecitlivění, přece jen je pobyt v zubařském křesle něco jiného, než pohodová procházka v parku. S přítelkyní si můžete zahrát pexeso, karty, kostky nebo Člověče nezlob se.

bolavý zub

Milování – chcete-li se uklidnit milováním, není to špatný nápad, ale upřednostněte takové polohy a praktiky, které nejsou fyzicky příliš vyčerpávající. Velmi vhodný je orální sex či dráždění rukou, ale začněte s ním velmi brzy, abyste neusínali příliš pozdě. Je lepší spát více, než osm hodin před zákrokem, než naopak trpět spánkovým deficitem.

Člověče nezlob se

Jídelníček – lékařské zákroky v zubní ordinaci zubaře v Praze budou vždy hůře snášeny, pokud se budete cpát těžkými pokrmy, zejména masitými. Dopřejte si raději vegetariánský pokrm a můžete den před zákrokem spolu zajít i do vegetariánské restaurace.

Dopřejte si odměnu – empatické ženy mívají dobré nápady a stává se, že svým partnerům nabídnou po zákroku příjemné rozptýlení v cukrárně anebo jim přislíbí, že si mohou za odměnu koupit nějaký dárek, třeba nové boty, bundu, batoh a podobné předměty dle vlastního výběru a životního stylu či zálib.