Zařizujeme malou ložnici

Malá ložnice představuje vždy určitý problém, je sice pravda, že do této místnosti míříme většinou pouze za jedním účelem, který není až tak náročný na prostor, přesto se právě v ložnici chceme cítit dobře. Ložnice je totiž intimní prostor, kde chceme nejenom usínat, ale i relaxovat a čas od času uniknout od ruchu všedního dne. Jenže pokud právě tato místnost nedisponuje příliš velkým prostorem, je velký problém s takovou místností vůbec pracovat a smysluplně jí vybavit nábytkem, dekoracemi, případně osvětlením. Rozhodně ale nemusíte zoufat, pokud i vaše ložnice nedisponuje metry čtvereční navíc. Přinášíme totiž tipy jak zařídit právě malou ložnici.

vkusná ložnice

Podle normy by ložnice pro dvě osoby měla disponovat rozlohou minimálně 12 m2, ovšem v malých panelákových bytech může být i toto zdánlivé minimum problém. I s malým prostorem se ale dá celkem elegantně pracovat. Ovšem počítejte s tím, že veškerý nábytek budete muset vybírat obezřetně a chytře, případně si ho nechat vyrobit přímo na míru. Ideální řešení tak právě do malých prostor představují vestavěné skříně Sten-skrine. Ty se hodí téměř do jakéhokoliv prostoru a často nabídnou vkusné a praktické řešení.

Veškeré zařízení by mělo působit vzdušně, aby ještě více nepřitížilo jinak už stísněnému prostoru. V menších bytech je v posledních letech velký trend propojení ložnice s další místností. Jenže možná trochu nepraktická varianta, pokud partneři mají odlišný spací rytmus, jinak vstávají do práce a usínají, z takové varianty nebudou dvakrát nadšení.

malá ložnice

Řešení může přinést postelové patro, případně rozkládací pohovka. Na trhu najdete celou řadu pohovek, které se zároveň na noc mohou rozložit a posloužit jako pohodlné lůžko.

Barvy v tomto případě hrají zásadní roli. Pokud to jen trochu vaše estetické cítění dovolí, vsaďte na světlé barvy. Ty totiž dokáží celý prostor opticky zvětšit.