Zabavte se u ručních prací

Šití patří k nejzákladnějším dovednostem ručních prací. I když současná doba moc kreativnímu šití nepřeje a o činnostech jako je oprava ponožek už si můžeme tak maximálně něco přečíst. Většina z nás se ovšem šít učila ve škole a tuto téměř zapomenutelnou dovednost všichni máme. A pokud se v těchto složitých dnech nudíte, zahrada je ještě studená, seriály už znáte, tak možná přišel čas oprášit ruční práce.

Ve volném čase si tak můžete třeba pohrát s novými dekoracemi do kuchyně anebo si vyrobit i celou řadu potřebných věcí. Vše, co k šití budete potřebovat, najdete v textilní galanterii prima-obchod.cz. Ta je naštěstí online, a tak si nemusíte nákup odepírat. A tak už zbývá jen nakoupit hezké látky, nitě, zipy, knoflíky, gumy a stužky. Jaro evokuje k pestrosti a barevnosti, a tak se nebojte sáhnout i mezi barevnější látky. Z těch si potom doma můžete ušít praktické chňapky, kterých není v kuchyni nikdy dost. Sladit si k nim můžete například i krásnou vlastnoručně navrženou a ušitou slušivou zástěrku, která bude vám, nebo vašemu partnerovi určitě moc slušet.

chnapka

V kuchyni si můžete také pořídit nové potahy na polštáře na sedáky, ubrus, prostírání nebo se rovnou pustit do výroby velikonočních dekorací, na které můžete použit třeba zbytky juty a vyrobit si hezké hnízdo, do kterého položíte pár velikonočních vajec. Rozhodně si nenechte zkazit velikonoční svátky jen proto, že nemůžete navštívit příbuzné a poslat děti na koledu. Z proutí, zbytků látek, kousků krajek a stužek si můžete udělat originální výzdobu.

velikonoce

Pokud jste objevili kouzlo ručních prací, můžete postoupit na další level a zkusit si třeba vyšívání. Ani k tomu nepotřebujete mnoho věcí a vše potřebné najdete v sortimentu textilní galanterie. Pro vyšívání si můžete rovnou obstarat předtištěný motiv na látce vhodné k vyšívání, čímž si výrazně ušetříte práci, a hlavně pro začátečníky jde o praktický způsob, jak docílit zdárného výsledku.