Obal na mobil z eko-kůže

Jaký je rozdíl mezi eko-kůží a koženkou

Eko-kůže je stoprocentní polyuretanová vrstva natažená na bavlněné tkanině, s kůží má podobný pouze povrchový vzhled a takřka shodný pocit při doteku. Koženka již obsahuje PVC (buď čisté, anebo s příměsí polyuretanu) a nanáší se na vrstvu látky tkané či netkané.

dívka s mobilem

Vsaďte na eko-kůži

Eko-kůže je moderní syntetický materiál, který měl nejen nahradit, ale především zlepšit vlastnosti koženky. To se také stalo, koženka začala ustupovat do pozadí a eko-kůže byla rázem jednou z nejžádanějších plastických hmot moderní doby.

tři telefony

Prodyšnost – v první řadě se od koženky odlišuje prodyšností, je to vlastnost zcela zásadní, neboť tím odporuje typickým jevům plastických hmot, které byly známé ještě před pár desítkami let. Když jste se totiž posadili na koženkový potah lavic, židlí či sedacích souprav, brzy jste vnímali nepohodlí díky potu na vaší zadní části těla, to vás nutilo k častému přesedání a odvětrávání. To samé by se stalo, kdyby se z koženky vyráběly stélky obuvi. Posadit se na eko-kůži anebo se obout do takových bot však znamená nesrovnatelně vyšší komfort.

Prodyšnosti se využívá i při výrobě různých obalů na citlivá elektronická zařízení a spotřebiče, např. tablety či mobilní telefony, uvnitř pouzdra se nedrží vlhkost a tím pádem je přístroj dobře chráněn za každého počasí i při různé relativní vlhkosti vzduchu.

Pevnost a trvanlivost – koženka má tendenci se brzy třepit a lámat, zatímco eko-kůže vykazuje v tomto směru lepší vlastnosti. Snese i větší namáhání a má velmi dlouhou životnost. Vsadíte-li na obal na mobil Xiaomi z tohoto materiálu, jistě vás nezklame a zároveň vás příjemně překvapí. Výroba umožňuje využít rozličných barevných variací i typů pouzder, nejčastěji jde o tzv. flipové pouzdro neboli knížku. Cena flipového pouzdra je velice nízká, navíc vypadá velmi elegantně, kdy jej od pravé kůže takřka na první pohled nerozeznáte.