Je betonový plot skutečně tak dobrý, jak naznačuje jeho cena?

Kdo má nějaký pozemek, ať už u rodinného domku nebo chaty či chalupy, určitě dobře ví, jaké výhody vyplývají z jeho oplocení. Tou nejhlavnější je samozřejmě zvýšená ochrana proti zlodějům a zabránění vstupu nezvaným návštěvníkům. Pokud pak máte domácí zvířata či malé děti, pak jim plot zabrání zatoulat se mimo vytyčené hranice.

Otázkou však je, z jakého materiálu bychom jej měli vyrobit. Na výběr je jich několik. Zdaleka nejpopulárnější je, především pro svou nízkou cenu a snadnou výstavbu, pletivo. Klasické je pak dřevo ve svých nejrůznějších podobách. A pokud máte peněz nazbyt, můžete se rozhodnout pro betonový plot.

betonp2

Ten je zdaleka ze všech nejdražší. A není divu, koneckonců cena materiálu rozhodně není levná. A to ani nepočítáme práci, kterou je potřeba udělat. To platí zvláště tehdy, pokud chceme, aby skutečně nějak vypadal, a nespokojíme se s obyčejnou zdí.

Skutečně si ale takovou pozornost zaslouží? Abychom mohli na tuto otázku odpovědět, je potřeba se podívat, jaké vlastnosti opravdu má a v čem je lepší či horší než jiné druhy oplocení.

betonp5

V první řadě není pochyb, že vypadá ze všech nejlépe. Je tomu tak částečně i proto, že podobné kamenné typy máme v mysli spojeny se šlechtickými sídly či hrady. Pokud jej někde uvidíme, podvědomě tušíme, že majitel oné nemovitosti má peníze.

Ovšem vzhled by neměl být to hlavní. Tím nejdůležitějším je zde bezpečnost. Jak dobře dokáže zabránit nezvaným návštěvníkům ve vstupu? V závislosti na konstrukci rozhodně dobře. V každém případě lépe než pletivo i mnohé dřevěné ploty.

Co se údržby týče, tak je přeci jen poněkud náročnější. Beton totiž časem začne zvětrávat. Aby se tedy udržel stále v dobrém stavu, je nutné čas od času obnovit nátěr, i když to není tak důležité jako například u dřeva, které by mohlo ztrouchnivět.

Je tedy vidět, že si svůj statut rozhodně zaslouží. Pokud je to tedy ve vašich finančních možnostech, rozhodně se vyplatí o něm uvažovat.