Starost o nemovitost

Aby nemovitost postupně nekrachovala, tak je zapotřebí se o ni řádně starat. V takových panelových domech to za nás může zařídit profesionální firma.

Starost o nemovitost

Vyžaduje péči

Koupit nemovitost v aktuální situaci znamená utratit dost peněz, přičemž samotným nákupem to nekončí. Dále se o ni totiž musíme starat, protože kdybychom takový rodinný dům neuklízeli, nevětrali a neopravovali, tak začne poměrně brzo chátrat, což rozhodně nechceme, protože s tím se pojí i klesající cena nemovitosti a nebude už tak pěkná jako dříve, přičemž rekonstrukce není také nic levného. Takže pravidelnou činností by měl být úklid, protože prach v určité míře bude v interiéru stále, takže vysávání a umývání podlahy se nevyhneme.

stará nemovitost

Dále bychom neměli zapomínat na větrání, což dovnitř dostane čerstvý vzduch a zároveň o něco zabráníme tvorbě plísní. Opravy není mnohdy možné odkládat, protože taková zatékající střecha může napáchat ještě více škod a u její opravy se bavíme v řádech statisíců. Naštěstí při špatné finanční situaci je tu možnost půjčky, alw4 dávejte pozor, abyste ji zvládli bez velkých problémů splácet.

Správa od profesionálů

U rodinného domu je to jasné, ovšem panelový to má složitější. Kromě bytových jednotek jsou tu totiž společné prostory, které používá každý, takže ty musí také nějaká vypadat. Výbor se může domluvit na tom, že kompletní správu ponechá na profesionálním předsedovi SVJ Homepartner.cz. Ten se totiž ve správě nemovitostí vyzná, a proto mu můžete svěřit i tu svoji. Ví, jak to chodí a co všechno je potřeba zařídit, takže nemovitost bude šlapat, a to i po finanční stránce.

moderní vizualizace

Stará se o kompletní správu, aby byl zajištěn úklid, opravy, správa financí, zasedání výboru, zpracování podkladů pro shromáždění a řadu dalších věcí. Finance řádně eviduje a k třeba nějakým větším opravám či vylepšením je potřeba zasedání, takže se nemusíte bát, že by dělal něco za Vašimi zády. Navíc zasílá pravidelné přehledy, abyste viděli, jak na tom nemovitost a konto je. Budova bude tedy stále hezká, čistá a nebude žádný problém ani s žádným formálním vyřizováním.