Jak správně vybrat stropní svítidla


https://www.kosmas.cz/knihy/198909/druha-osoba-singularu/ 0.0001pt“> Je jasné, že dnes chceme mít možnost dobře vidět i po západu Slunce. Koneckonců, především v zimě zapadá velmi brzy, a vychází poměrně pozdě. A vzhledem k tomu, že školy ani zaměstnavatelé se této okolnosti nepřizpůsobují, je potřeba si zajistit umělé osvětlení.

Dříve se používaly pochodně, následně svícny a pak plynové lampy, než je nahradila elektřina. V současné době jsou pak nejefektivnější možností, jak nějakou místnost osvětlit, stropní svítidla. Ta najdeme v široké škále typů a tvarů. Může tedy být poměrně těžké mezi nimi vybrat, zvláště když je nabídka tak široká. Naštěstí existuje několik vodítek, kterými se můžeme řídit.

0ef581e88d0a95f33ec041da3fbd91d8-1500x1500

V první řadě je potřeba si přiznat, ať už se nám to líbí, nebo ne, že cena je limitujícím faktorem. Koneckonců, ničí rozpočet není neomezený, i když se to může někdy zdát. Proto je potřeba si nejprve stanovit maximální částku, kterou za svítidlo můžeme zaplatit, a následně hledat pouze v dané cenové hladině.

Dále se musíme rozhodnout, zda budeme chtít svítit klasickými žárovkami, nebo zda jsou nám sympatičtější moderní zářivky. Oboje má své výhody a nevýhody, proto se nedá říci, že je jedna možnost lepší, než druhá. Je však dobré je porovnat a uvědomit si, která možnost je pro nás lepší.

Řešit také musíme samotný vzhled svítidla. To by totiž mělo danou místnost vhodně doplňovat. Pokud tedy dáme lustr klasického typu do hypermoderního pokoje, bude zde působit doslova jako pěst na oko. Stejně tak pokud bude příliš výrazný. Zde je potřeba si uvědomit, že to, co se nám nejvíc líbí, nemusí být vždy to, co by se do dané místnosti hodilo.

40944-cl116-aba40944(2)-1500x1500

Je tedy vidět, že ani výběr stropního svítidla není tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Avšak věřte, že pokud všechny tyto věci před koupí skutečně dobře zvážíte, pak je velká šance, že budete se svým nákupem spokojeni. A to je to nejdůležitější.