Pravidla zdravé diety

Skutečně existuje spoustu diet a podle toho, co zařazují do svého jídelníčku, tu svoji nejhlavnější surovinu, se také tak jmenují. Ovšem pak jsou redukční jídelníčky a ty fungují podstatně lépe. Možná začít s úpravou stravy by bylo pro mnohé lepší, než se bezhlavě vrhat do nových objevených diet.
sportující manželé
1. Pokud je to jen trochu možné měli bychom snídat a svačit. Nikdo neříká, přejídat se, ale zkrátka dodat tělu potřebné živiny.
2. Je třeba zredukovat přílohy na talíři a nahradit je zeleninou. To neznamená, že si raději nedám žádné. Stačí málo, nebudeme se přejídat.
3. Večery jsou nejhorší na mlsání, tady to sice bude chvíli boj, ale když se naučíme správné strategii, tak to bude super. Salát s tuňákem nebo čistě zelenina na chroupání, bude naprosto ideální.
4. Snídaně a oběd by měly mít větší porci, než večeře, ta by neměla zrovna vynikat horou jídla na talíři.
5. Malých porcí se nemusí nikdo obávat, dokonce se doporučuje jíst 5x -6x denně. Tím si totiž tělo nebude dělat žádné tukové zásoby a tím se nám nebudou tvořit faldíky.
šťáva ze zeleniny

Diety, které zabírají

Je pravdou, že existuje mnoho diet, které zabírají bez větší újmy. Vždy to ale chce nějakou vyváženost, aby tělo dostalo všechno, co potřebuje. Dále disciplínu, nemá cenu podvádět sám sebe. My chceme vidět výsledky, tak přece nebudeme se tvářit, jak držíme dietu a pak potají ujídat sladkosti. Dobrých výsledků dosahuje dělená strava, nás seznámí s další poměrně známou metodou. Teď poslední dobou se objevuje středomořská, paleo dieta, jedno druhová, ale před tou odborníci varují, že po vysazení přichází jo-jo efekt nebo dukanova dieta. Dá se říci, že tyto k nám přišly až ze zahraničí. Z nich je asi nejlepší středomořská dieta. Nejvíce se používá mezi Řeky, Italy a Španěly a spíše vyplývá z úpravy jídelníčku. Více čerstvé zeleniny, ryby, sůl z části nahradit bylinkami, přidat 1x denně mléčný výrobek, ořechy, ovoce a dokonce není problém si dopřát sklenku vína. Úbytek na váze se dostaví, ale bude klesat pozvolna, což je pro naše zdraví to nejlepší. Nakonec si tyto příjemné změny oblíbíme a stanou se naším standardem.