Sviťte ekologičtěji a levněji

Většina lidí tohle zná, každý rok přijde vyúčtování za spotřebu elektrické energie za celý rok, jistě se každý snaží s ní doma hospodařit tak, aby mu nechodil doplatek. Ale co když zrovna Vám stále chodí, že musíte nějakou částku doplácet? První rok si necháte navýšit zálohy v domnění, že už doplácet nebudete, všude vše vypínáte, zhasínáte při odchodu z každé místnosti, a napomínáte i celou rodinu? Po malých dětech chodíte raději zhasínat sami, protože přece světlo také bere elektrickou energii.

A co kdybyste raději zkusili zapřemýšlet, elektrické spotřebiče poctivě odpojujete i ze zásuvek, stejně tak počítač nebo notebook, zbytečně nenecháváte zapnutého nic dlouho, ALE máte doma stále klasické žárovky? Změňte to a jděte správným směrem.
staré lampy

Právě tam totiž může být největší chyba – zkuste je vyměnit za ekologické a s minimální spotřebou elektrické energie LED ŽÁROVKY.

Jejich nespornou výhodou je právě minimální spotřeba elektrické energie, pokud se rozhodnete pro jejich koupi, uvidíte sami, že při dalším vyúčtování zaručeně nic doplácet nebudete.

Nevýhodou pro Vás může být vyšší pořizovací cena, ale nikdo přece neříká, že je musíte koupit do všech místností najednou, dejte si za cíl, že z každé výplaty koupíte např. dvě, a za pár měsíců tak můžete mít LED žárovky i ve všech místnostech velkého domu, pokud takový vlastníte.

Někomu může také u LED žárovek vadit, že zatímco klasické žárovky svítí jakoby žlutě, LED žárovky vydávají světlo bílé, tzv. studené, ale pokud chcete výrazně ušetřit na spotřebě elektrické energie, i na tohle světlo se dá zvyknout.
světýlka za žárovkou

Pokud budete váhat právě kvůli barvě světla, zkuste nejdříve LED žárovky v místnosti, kde zároveň i něco děláte, ne jen odpočíváte, např. v kuchyni, s překvapením zjistíte, že se Vám při osvětlení LED žárovkami lépe vaří, teplé, žluté světlo klasických žárovek totiž k odpočinku přímo svádí.

Navíc LED žárovky nejsou žhavé, jako klasické žárovky, takže je bez problémů můžete dát i menším dětem do lampiček v pokojíčku a nemusíte se bát, že se popálí o rozžhavenou klasickou žárovku.

Pokud stále váháte, nemáte proč, určitě to vyzkoušejte, a na oplátku pro Vás bude velmi příjemným překvapením příští vyúčtování za spotřebu elektrické energie.