Hlavní města a jejich krásy

Ať už je to kterékoliv hlavní město na světě, vždycky budete řešit, mimo jídlo a ubytování, také dopravu. Ať už je to z A do B, nebo z A přes C do B, vždycky budete muset řešit, jak se kam dostanete. Můžete všechno řešit tak, že půjdete pěšky nebo taxíkem, ale přiznejme si, málokdo má na to, aby ušel denně přes třicet kilometrů a málokdo má tolik peněz, že by se jenom vozil. Pokud chcete navštívit Londýn, určitě je dobré podívat se na oficiální webové stránky městské hromadné dopravy, protože tam najdete řadu tipů a triků. vám hned poradí, pokud neumíte anglicky.
cestující na nádraží.jpg

Jedeme do Paříže!

Hlavní město Francie je neskutečně krásná metropole, kde se taví jedna kultura za druhou v jeden překrásný celek. Kterákoliv čtvrť má něco do sebe a do toho všeho dominuje celému městu Eiffelova věž, Arc de Triumph nebo třeba luxusní Champs-Élysées. Pokud ale zavítáme do Paříže, chceme také něco vidět. Pokud tam tedy nebydlíme a nejsme tam tedy každý měsíc. To se potom takové památky a podobné okoukají rychle. My se zaměříme spíše na turisty, neboť ti, co tam jezdí pravidelně, už si nacházejí úplně jiné atrakce.
potřeby cestovatele.jpg

Jak se pohybovat po Paříži?

Můžete vyzkoušet metro, které je krásně naznačené a vždycky se můžete rychle zorientovat díky několika ukazatelům a mapám na každém rohu. Pokud si chystáte eura na výšlapy na vrchol vítězného oblouku či do muzeí a galerií a jste studenti, rovnou si za ně kupte něco dobrého, protože valná většina těchto míst je zdarma pro studenty a některá místa jsou dokonce zdarma pro všechny evropské občany, což je od Francouzů velmi pozorné a milé, s tímto se nikde jinde nesetkáte. Například v Londýně z vás sedřou kůži, stejně tak v Praze, kde budou chtít stovku pomalu za vstup na záchody.

Proč se nebát AirBNB ani hotelů?

Oba dva tak nějak neúmyslně soupeří a ceny se derou dolů, to je dobrou zprávou pro všechny, kteří chtějí cestovat a bydlet LUXUSNĚ, v komfortu a za dobrou cenu.