Poznejte krásy naší země

Cestování a turistika jsou velmi pěkným koníčkem. Poznáváme nová zajímavá místy. Ač je naše země malá, disponujeme množstvím krásných přírodních a historických míst. Tato místa, jsou více či méně známá. Bohužel značná část krásných lokalit upadá v zapomnění nebo chátrají a na jejich opravu není dostatek finančních zdrojů.
skleněná kulička

V naší republice, je dvacet šest chráněných krajinných oblastí. Všechny určitě stojí za zhlédnutí.

Mezi jednu ze známých chráněných krajinných oblastí, určitě patří Českosaské Švýcarsko. Bezesporu je to překrásná přírodní rezervace a patří u nás mezi jednu z nejhezčích a nejnavštěvovanějších lokalit. Pod mohutnými pískovcovými útvary, si člověk připadá skoro až nicotný. Mnohé turisty nadchnou nejen překrásné vyhlídky, ale i lidová architektura, kterou je toto místo hojně protkané. Můžete zde vidět původní roubená stavení a podstávkové domy, které vás přenesou do dob dávno minulých.

Možná proto, že toto místo je kouzelné, bylo zde natočeno několik úspěšných pohádek. Známý Dolský mlýn, filmaři použili už při natáčení kultovní pohádky O pyšné princezně. Tato zajímavá stavba se sice dochovala až do dnešní doby, ale z původního stavení, dnes zbylo jen smutné torzo.
karlštejn hrad

Jedním z dalších poutavých, ale málo známých míst, je Železniční most u Strachovic. Pokud návštěvu mostu, spojíte s procházkou podle říčky Javornice, budete tímto výletem nadšeni. Je škoda, že toto místo patří k těm méně navštěvovaným lokalitám. Most patří mezi ojedinělé stavby v naší republice a nachází se v Rakovnickém okrese. Most je zajímavý tím, že se dochoval ve své původní podobě a je neobvykle konstrukčně řešen. To, ale zdaleka není jediné zajímavé místo Rakovnického regionu. Při toulání se tímto regionem, určitě narazíte na několik starobylých smírčích křížů, které k historii tohoto území patří. K smírčím křížům, se váže několik zajímavých pověstí.