Nechybujte při volbě toho pravého

Pokud si chce dnes člověk půjčit peníze, je kolem něj zaručeně habaděj poskytovatelů, kteří jsou k dispozici. Ale kteří ho také nejednou (a třeba hned na začátku) odmítnou, nevyhoví jeho potřebám.
Je to prosté. Aby si totiž člověk mohl někde peníze půjčit, musí v první řadě vzbuzovat důvěru. Někomu, kdo nevypadá, že by byl půjčené peníze schopen vrátit, se logicky pokud možno nepůjčuje.klíče od nového domu
A když člověk na první pohled moc nevzbuzuje důvěru, ale přesto by půjčku rád svědomitě splácel, jenom kdyby ji dostal? Když má dejme tomu jenom příliš nízké příjmy a navíc možná i nějaký ten záznam v registrech dlužníků?
Někdo takový musí hledat tak dlouho, až mu padne do oka hypotéka bez registru. Protože to je nejednou i ten jediný způsob, jak může dotyčný půjčky dosáhnout. Tento produkt je právě jako dělaný pro ty, kdo mají vážné finanční problémy, ale nehodlají je řešit na cizí úkor, nechtějí si půjčit a už nevrátit.
Aby někdo získal takovouto hypotéku, musí splňovat vlastně jenom naprosté minimum podmínek. Musí:

  • mít nemovitost, kterou by mohl poskytnout jako záruku za to, že vše půjčené i s úroky řádně vrátí,
  • mít alespoň takový příjem, který mu umožní splácet alespoň ty nejnižší možné splátky, jaké mu v tom kterém případě dokáže flexibilní nebankovní poskytovatel nastavit,
  • mít nanejvýš takový záznam v registrech dlužníků, který nepředstavuje ohrožení budoucího splácení.

novostavba
Takový člověk prostě vyplní jednoduchý formulář na internetu, pošle poskytovateli e-mailem požadované snímky nemovitost, již hodlá nabídnout jako záruku, pak vyčká, až s ním záhy projednají všechny podrobnosti, podepíší smlouvu a poskytnou peníze. Jichž může být i docela dost, až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavované nemovitosti, a jež lze splácet klidně i po hodně dlouhou dobu po zanedbatelných splátkách. Nebo je naopak splatit i kdykoliv předčasně.
A to nejsou ani zdaleka jediné přednosti této půjčky. Dost možná té jediné, již mohou získat i lidé s velkými problémy. Na které by se jinde vykašlali.