Můžeme ušetřit na mobilním tarifu?

Každý mobilní operátor dnes nabízí různé tarify na volání. Ať už máte neomezené volání, zvýhodněné volání do zahraničí (pokud hodně cestujete) nebo jiné služby, tak za ně vždy musíte zaplatit. Někdy jsou částky za takový měsíční tarif poměrně vysoké.
praktický iphone 
Lze tedy ušetřit?
Pokud se nechcete zabývat s volnými minutami nebo například daty, tak můžete využít neomezený tarif. Nejlepší varianta je využít tento tarif, protože máte neomezené volání do všech sítí a také neomezené množství SMS. Součástí tarifu bývá také velký objem dat, který opravdu na měsíc stačí. Jak lze zde ušetřit? Takový neomezený tarif můžete mít s různým objemem dat. Zde záleží čistě na vašem uvážení, zda potřebujete velký objem a tím pádem si připlatíte k základnímu tarifu.
oranžový displej
Dnes máte na mnoha místech WIFI připojení k internetu, takže zde můžete ušetřit. Často také u tarifu máte nastavené pojištění, hlavně v případě, že si kupujete zároveň nový mobilní telefon. Zde můžete pojištění další měsíc ihned zrušit. Takové pojištění se pohybuje cenově kolem 99 Kč za měsíc. Další možností ušetření je, že využijete různé marketingové akce mobilních operátorů. V rámci těchto akcí totiž můžete ušetřit velkou částku a máte levnější tarif trvale garantovaný. Jen je potřeba si zde dávat pozor na to, že může být podmínkou úvazek na 24 měsíců. Pokud se rozhodnete po tuto dobu tarif zrušit, tak zde máte ve smlouvě storno poplatek. Dávejte si na to pozor. Ušetřit lze také tak, že v rámci akce mobilních operátorů si můžete koupit nový telefon a k němu vám nabídnou zvýhodněný tarif.
iphone apple
Pokud nevyužíváte měsíční tarif, ale předplacenou kartu, kterou si nabíjíte na určitou částku, tak zde moc ušetřit nejde. Pouze v rámci nabídek mobilních operátorů. Zde záleží čistě na vás, jakou částkou si “dobijete” kredit na vašem mobilu. Lze si zde ale určit podle mobilního operátora nejvýhodnější ceny volání a SMS.
 
Při zřizování nového tarifu si určitě projděte nabídky mobilních operátorů. Může se stát, že najdete nabídku, která je pro vás nejlepší. Je potřeba si rozmyslet, jestli budete chtít volání do zahraničí (pokud tam často jezdíte) a také kolik budete chtít objem dat.