Když vybíráte jízdní kolo


Cyklistika je stále modernější a vyhledávanější formou, jak se dopravovat. Je to levné, všude se s kolem dostaneme, pořízení jízdního kola je dostupné finančně a pokud jsme sportovci, určitě si přijdeme na své, protože tělo se protáhne do posledního svalu. Mladší a zdraví lidé se bez problému pořídí klasické kolo, se kterým si prakticky může projet opravdu celý svět. Větší problém mají lidé starší, kdy je hybnost už poněkud omezena nemocí nebo stařeckými změnami.
blondýna na kole.jpg
Ale to neznamená, že by se museli jízdy na kole vzdát. Naopak, tato forma pohybu je pro starší lidi vhodná, používá-li se  s rozumem a sohledem na konkrétního člověka. Pro takovou situaci je nejvhodnější pořízení elektrokola. Sportovci sice namítnou, že už to není cyklistika jako taková, ale seniorovi nebo člověku se sníženou fyzickou schopností  dovolí projet se přírodou, dostat se pohodlně tam, kam potřebuje a trocha pomoci elektromotoru je v této situaci na místě.
cyklistky ve městě.jpg

Kupujeme elektrokolo


        určete si, k jakému účelu budte kolo nejvíce používat. Kola mají různé komponenty, které zlepšují ten daný účel. Pokud víme, že potřebujeme zejména dopravu po městě, vybereme kolo k tomu stavěné. Lidé, kteří plánují, že budou kolo používat na výlety a do přírody, je třeba toto zohlednit ve výběru.


        Je třeba si uvědomit, jakou dojezdovou vzdálenost budeme chtít zdolávat. Vždy si koupíme kolo takové, kde bude dojezd garantován o něco více, než je náš požadavek. Každá baterie je dimensována na určitou kapacitu a to také limituje délku dojezdu. Vícekapacitní baterie pak určuje i výši ceny kola. Standardní vzdálenost je kolem 70 km.


        Zvažme, kolik chceme do kola investovat, abychom zbytečně neplatili funkce, které vůbec při svém užívání nevyužijeme. I frekvence užívání nám sděluje, jaku kvalitu si pořídit. Dnešní ceny pro běžnou potřebu se pohybují kolem 20 000,- Kč.


        Vždy si prohlédneme všechny certifikáty a atesty ke kolu přikládané. Jsou zárukou, že kupujeme kolo kvalitní a v přípdě problému se máme na koho obrátit


        Informujte se, zda má výrovce dostupný servis ve vašem okolí, aby v případě opravy nevznikl problém.


        Nákup přes internet odborníci nedoporučují, protože je vhodné si kolo vyzkoušet tzv. naživo.