Francouzská okna

U oken musíme rozhodně řešit také úspornost, aby nám teplo neunikalo ven. Moderním a oblíbeným řešením jsou francouzská okna, ale musíme myslet i na zastínění.

Francouzská okna

Velké rozměry

Ke každému domu patří přirozeně okna, abychom měli doma světlo, byl zajištěn výhled a mohli jsme kdykoliv větrat. Nejdříve se vyráběli dřevěná okna, ale ukázalo se, že ty propouštěli dost tepla ven, a naopak zimu dovnitř, což platilo i u dvojitého provedení. Proto už v dnešní době vedou na plné čáře okna plastová, a to s minimálně dvěma skly, kdy se už ani nerosí. U rekonstrukce staršího domu je to proto jedno z nejlepších řešení.

velké okna

Ale plánování nového domu umožňuje mnohem více možností, kdy je u lidí velmi oblíbená možnost francouzských oken. Ty mají velké rozměry, takže do interiéru dostaneme spoustu světla a také budeme mít skvělý výhled. Zároveň nám bude stačit chvíle větrání a budete moci okno zase zavřít. Výhodou je také široká možnost výběru provedení a materiálu, které skutečně vydrží desítky let a budou stále sloužit. Na druhou stranu taková velká okna propustí více tepla, takže úspora energie je menší než u klasických.

Zatemnění interiéru

Francouzská okna jsou skutečně krásná a když je zapotřebí, tak propustí do interiéru obrovské množství světla, ovšem někdy potřebujeme naopak, aby do interiéru vstupovalo co nejméně světla a my mohli třeba odpočívat, nebo zastínit vnitřek, kdy takto zabráníme vysokým teplotám. Zrovna francouzské okno má velké rozměry, takže je náročné zastínit tak velkou plochu. Máme k tomu určené rolety den a noc na francouzské okno, které tento problém vyřeší a Vy si budete moci neustále regulovat množství světla vstupujícího do interiéru.

modrá roleta

Vyrábějí se až do šířky pěti metrů, a proto je to i řešením pro velmi okna s velkými rozměry. Je to i díky individuálnímu přizpůsobení, které tento výrobce umožnuje, takže nebude problém vyrobit roletu i pro Vaše okna. Nabízí se i provedení v podobě římské rolety, které mají speciální design, a proto dodají kouzlo dané místnosti. Výjimečně se také využívá venkovní rolety.