Dovolená v srdci Moravy

Každý, kdo má rád krásy přírody a dlouhé procházky krajinou, by měl určitě zavítat na Moravu. Je to kraj plný krásných památek a dlouhých vinic, které jsou slastí pro každé oči. Ke všemu Lednice patří mezi nejvyhledávanější turistické oblasti na Moravě a to hlavně díky zdejšímu zámku a parku, který navštíví tisíce lidí ročně.

Samozřejmostí je zde velký výběr ubytování v Lednici i přilehlém okolí. Je zde možnost se ubytovat v hotelu, který se přímo nachází v lednicko-valtickém areálu. Ten disponuje wellness centrem, ve kterém můžete využít saunu, bazén, či vířivku. Součástí hotelu je samozřejmě restaurace, ve které můžete ochutnat místní gastronomii, nebo se odebrat na degustaci vína do místního vinného sklepa. Pro velkou oblibu se zde pořádají také svatby, které jsou však tak žádané, že je dobré si termíny registrovat dlouhé měsíce dopředu.

nature-5425706_1920

V okolí se nachází spousta památek, které stojí určitě za navštívení. Velice navštěvované místa jsou Synagoga v Mikulově, Sloup Nejsvětější Trojice, Obří sud a mnoho dalších. Za zmínku stojí také návštěva místních vinařství, které se táhnou pod Pavlovskými vrchy. K ochutnání Vám nabídnou určitě jejich zdejší Pálavské víno, které je známé i v sousedních zemích. Pálavské víno je v povědomí díky svojí sladkostí a vyvážeností. Oblíbené je především u žen.

Okolí je samozřejmě plné cyklostezek, které se dají využít k cestování na kole, či pěších vycházek. Kola jde zapůjčit na mnoha místech za malý poplatek. Dále si zde můžete prožít plavby na loďkách či vyjížďky na koních. Takže si zde přijdou na své jak děti tak dospělí.

czech-5354055_1920

Pokud tedy nechcete svojí dovolenou trávit na písku u moře v zahraničí, zkuste vyzkoušet toto kouzelné místo v srdci Moravy. Nejen, že je zde hojné množství památek k vidění, ale také poznáte svojí zemi z blízka a ne pouze na obrázku. Zaručeně si zde užijete spoustu zábavy jak s rodinou, tak s přáteli.