Vychytávky pro rekonstrukci


Obklady, kachličky
Pokud máte v kuchyni či koupelně obklady, které se vám ji nelíbí, nezoufejte. Není nutné staré obklady vybourat a kupovat nové za nemalý peníz. Chytrým řešením je samolepící foli, která je i voděodolná, takže perfektní do kuchyní a koupelen. Můžete jí kdykoliv otřít bez jakéhokoliv poškození a vlhkost a pára ji nezničí. Tyto fólie se dají sehnat se vzorem kachliček a obkladaček, v dekoru dřeva, kamenů, cihel, betonu a jiných. Určitě si vyberete a budete spokojeni jak s cenou, tak s jednoduchostí aplikace. Tyto fólie jsou po přilepení k stávajícím obkladům k nerozeznání od pravých dlaždiček, dřeva, kamenů atd.
zelená vana.jpg
Dřevěné obklady, palubky
Ani při obnově dřevěných palubek nemusíte utratit spousty peněz. Sortiment prodejen nabízí mnoho řešení jak zvelebit stávající dřevo. Jednou z možností jsou voděodolné lazury na dřevo, které sice překryjí starou barvu dřeva, ale zanechávají viditelnou strukturu a vzor dřeva. Stačí jeden nebo dva nátěry a máte nové dřevěné obklady. Jsou voděodolné a opět je na vás jakou zvolíte barvu. Mimo klasické barvy dřeva jako ořech, smrk a podobně, vám spoustu prodejen na počkání namíchá ze vzorníku i úplně jiné barvy, přesně podle vašeho přání.
stará prkna.jpg
Podlahy
Ať už máte podlahu dřevěnou, vinylovou nebo z PVC, opět je můžete snadno vylepšit, nebo dokonce úplně změnit, bez kupování podlahy úplně nové. Opět lze použít lazurovací lak, určený přímo na podlahy, který zanechá kresbu dřeva a pouze změní odstín/barvu, nebo můžete zakoupit přímo voděodolné barvy krycí. Ty kresbu dřeva nezanechají, naprosto ji překryjí, ale nabízejí větší škálu barev, ze které si můžete vybrat. Nabízí se vám tak možnost například červené podlahy do dětského pokoje. Obě dvě možnosti podlahu „zakonzervují“ a vytvoří na ní ochrannou vrstvu odolnou vůči mechanickému poškození.