Splněné přání

Výhodou dětí, které bydlí s rodiči v rodinném domku se zahradou, je možnost chovu domácích mazlíčků bohatší. Ať už to jsou koťátka, která svou roztomilostí vybízejí jak ke hrám, tak hlazení. Stejně tak pejsci. Především štěňátka jsou dětem už odmalička dobrými a věrnými kamarády. Splnit dětem jejich přání a dopřát jim společnost malých tvorečků, které jim do života přinesou mnoho radostí, je mnohem složitější v městském bytě. Který zvířatům neumožňuje volný pohyb jak ve vnitřním, tak venkovním prostředí. Kočičky tak jsou odsouzeny k přežívání v bytových prostorách.

Zvířecí mazlíček

Bez možnosti soužití s přírodou. Ale i přes kvalitní péči jim bude něco chybět. O trochu lépe jsou na tom psi. Které je možné na vodítku venčit každý den. Což vyhovuje menším rasám. Pro ty větší je potřeba vlastní boudy životně důležitá. Do bytu se proto vůbec nehodí. Nehledě na to, že svým hlasitým štěkotem často obtěžují všechny okolní sousedy. Proto je potřeba nákup domácího mazlíčka, v případě že bude sdílet s rodinou bytový prostor, dobře promyslet. Vybrat zvířátko, kterému budou tyto podmínky vyhovovat stejně, jako budoucím majitelům. Jedním z nejoblíbenějších a rychle se domestikujících je králík. Nenáročný na péči a dětem přinášející spoustu společné zábavy. Jejich huňatá srst ke kontaktu přímo vybízí. Králíčkovi ke spokojenosti stačí prostorná klec a čerstvá zelenina. A společnost si dokáže udělat i sám sobě v době, kdy všichni odcházejí z bytu za svými povinnostmi.

Koťátko v zrcadle

Stejně tak morče. Malé a chlupaté. Pro děti ideální zvířátko k mazlení. Stejně jako králíkovi je potřeba morčeti pořídit klec, vybavit ji podestýlkou, do misek nachystat jídlo a pití. A nezapomenout mu, před odchodem z domu, nechat k dispozici hračky. Kterými si vyplní čas, kdy zůstane sám. Fretka je rovněž dobrou volbou při výběru chovu mazlíčka v bytě. Sice se nehodí, pro svoji rychlost a soustavnou akčnost, úplně do všech typů domácností. Ale pro chovatele, kteří si fretku oblíbí, bude dobrým společníkem. Dokonce je možné tato chlupatá zvířátka naučit chodit na záchodek.