Skandinávský styl bydlení se stává oblíbeným trendem


Skandinávský styl v sobě propojuje jednak jednoduchost, ale zároveň tako pohodlí a praktičnost. To jsou důvody, proč se stává stále oblíbenějším trendem v moderním bydlení.
skandinávský styl bydlení.jpg
Typickými barvami stěn je kombinace bílé a šedé barvy. Bílá barva opticky zvětšuje celý prostor. Kombinace bílé a šedé navozuje klid a pohodu v místnosti. Je vhodné zkombinovat výraznější šedou, kterou namalujete například jednu nebo dvě zdi v místnosti s bílou barvou.
Velmi oblíbené jsou také kontrasty. Využijte například černobílé proužky při volbě dekorací. Například polštářky, deky nebo povlečení na postel v ložnici. Rovněž je vhodné na zdi umístit černobílé dekorace, které v prostoru navodí příjemnou souhru barev.
Minimalismusse stává stále oblíbenějším. Již dávno se upustilo od přeplácaného stylu plného různých barevných dekorací a bytových doplňků. Jednoduchost a střídmost se v současné době využívají mnohem více. Prostor pak působí velice čistě a příjemně. Navodí příjemnou atmosféru v prostoru, který vypadá uklizeně a útulně.
Další typickou barvou, která se ve skandinávském stylu využívá, je modrá. Tato barva prostor oživí. Rovněž však můžete využít také růžovou nebo zelenkavou barvu. Ať už je naladíte do doplňků nebo dekorací, zaručeně tím prostoru dodáte jistou dávku luxusu a zkrášlení.
konferenční stolek.jpg
V rámci minimalismu lze sáhnout také po jednoduchých, ale velice oblíbených, papírových lustrech. Bohatě zdobené skleněné lustry jsou již pasé. Výhodou papírových lustrů je totiž také cena. Finančně vycházejí podstatně levněji, tudíž je můžete častěji obměňovat. Jsou sice křehčí na údržbu, neboť si musíte dávat pozor, abyste je při oprašování nepotrhali. Při jemné manipulaci je ale určitě zachováte.
Nechte do svého domova vstoupit kousek přírody. Inspirujte se v přírodě a sáhněte po přírodních doplňcích, kterými mohou být například sušené květiny, imitace dřeva nebo kamenné oblázky.