Pozor na potraviny pro děti

Nejen děti mohou chtít vyzkoušet nějakou tu dobrotu, ale i někteří rodiče mají nutkání dát svému dítěti něco dobrého vyzkoušet. Je důležité si jako rodič uvědomit, že s některými potravinami ,je lepší počkat. Přece má ještě celý život před sebou a určitě mu to nikam neuteče.
úsměv dítěte
Je řeč například o oříškách. Nám mohou opravdu chutnat, ale uvědomte si, že patří mezi opravdu silné alergeny a pro menší děti jsou opravdu nebezpečné, jelikož je mohou i vdechnout. Mezi další takové potraviny patří například mléko, vejce, sója nebo ryby.
zdravé jídlo
To, že dítě může mít na danou potravinu alergii, poznáte tak, že se u něj vyskytuje kopřivka, slzení nebo ekzém. Příznaky mohou být ale i daleko horší. Může se jednat o zvracení nebo průjem. U každého dítěte se to projevuje jinak. Mírné reakce většinou samy odezní, ale u těch větších a těžších je lepší volat lékaře.

Nejen dospělí ale také děti mají velmi v oblibě jahody. U těch se ale nejedná o klasické alergeny. Alergie na jahody většinou jednotlivce pouze dráždí, ale také se může vyskytnout osypání nebo nepříjemné svědění.

Rozhodně ale mohou mít některé děti alergii také na kakao, čokoládu nebo okurky. Každý rodič by měl dávat pozor na to, co jeho dítě konzumuje. Obzvlášť ti rodiče, kteří samí trpí nějakou alergií.
červené rajčátka
Alergii vám mohou pomoct odhalit i pediatři. Mohou vám doporučit jednoduché triky, jak některé potraviny vyzkoušet už po půl roce života dítěte. Zaručeně fungují a vy budete schopni vše odhalit už v předstihu. Opravdu se to vyplatí.
Je ale možné, že alergie nebude trvat celý život. Může se jednat jen o přechodné období, takže určitě nevěště hlavu.

Rada pro vás:Vždy mějte na paměti, že se může potravinová alergie u dítěte opravdu vyskytnout. Nové věci proto vždy zkoušejte pomalu a hlavně velmi opatrně.
Čím později některé věci vyzkoušíte, tím možná i lépe.