Péče o vířivku není žádná věda, jen je nutné vědět, co je potřeba ohlídat!

Pořídit si vířivku by chtěl snad každý, jenže péči o něj se už většině majitelů příliš věnovat nechce. Vířivky je ale nutné udržovat v kondici. Odmění se vám!

Péče o vířivku není žádná věda, jen je nutné vědět, co je potřeba ohlídat!

Vířivka je skvělá věc, zrelaxovat se v teplé vodě s bublinkami to by chtěl po těžkém dni asi každý, navíc vířivka má obrovskou výhodu v tom, že se v ní dá relaxovat celoročně, i když je venku pod nulou. Zatímco bazén je nutné připravit na zimu, vířivku si můžeme užívat celoročně. Aby byl zážitek z vířivky co nejlepší, a aby vířivka dlouho vydržela, je zapotřebí se o ni i náležitě starat. Často se majitelé dopouštějí řady chyb, které jsou mnohdy zcela zbytečné. Jak se jim vyvarovat a v čem péče o vířivku vlastně spočívá?

pexels-photo-1028379

Voda a chemie k sobě patří!

V první řadě je nutné pravidelně kontrolovat kvalitu vody. Voda však nebude nikdy kvalitní, pokud se o ni nebudeme náležitě starat. Ihned po napuštění vířivky je zapotřebí do vody přidat speciální chemii na ošetření vody. Tohle je stejné jako u bazénů, bez chemie a čištění to prostě nejde. Jinak se voda začne kalit, mohou se v ní tvořit bakterie a nejrůznější mikroorganismy a to nám pořádně zkazí zážitek z koupání. Neošetřená voda se navíc může snadno stát i zdraví nebezpečnou pastí. Do vířivky a vody v ní, ale musí vždy přijít jen prostředky k tomu určené. Nikdy tak nezaměňujte bazénovou chemii s tou, která by měla patřit pouze do vířivek a naopak. Rozdíl je především v úplně jiné teplotě vody a to je hodně podstatné.

Chemie pomáhá vodu čistit a hlavně ji dezinfikuje, jen tak bude voda dokonale čistá i při pravidelném používání. I když ale svou vířivku nevyužíváte tak často, pořád je nutné se o ni starat, na to nezapomínejte. Voda potřebuje péči, i když se v ní zrovna nikdo nekoupe.

pexels-photo-7224670

Vypouštění, napouštění i pravidelný servis

Co se týče vody, je nutné ji dvakrát ročně minimálně vypustit z vířivky a zase napustit novou. Tohle stačí uzpůsobit tomu, jak často je vířivka v provozu. Když už se ale budete pouštět do vypuštění staré vody, nezapomeňte zkontrolovat i technologii vířivky, všechno náležitě pročistit a zkontrolovat filtr. Servis bazénových čerpadel https://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/ provádějí i specializované firmy, pokud tomu příliš nerozumíte, máte problém a nevíte si s ním rady, do ničeho se raději nepouštějte.

Když se budete o svou vířivku starat, prodloužíte její životnost a užijete si skvělé koupání kdykoliv.