Motorické hračky pro děti do tří let

Rozvoj jemné i hrubé motoriky je nejdůležitější do šesti let věku. Co si děti do této doby osvojí už v podstatě nikdy neztratí. Obě části motoriky je nutno podporovat správnými aktivitami, především pohybem, cvičením a hrou. Motorické hračky jsou to nejlepší, co můžete dítěti pořídit.

trénink jemné motoriky

1. hračky rozvíjející hrubou motoriku

Hraček pro rozvoj hrubé motoriky zdaleka není tolik jako těch na motoriku jemnou. I tak se ale můžete pustit do vybírání. Skvělou vychytávkou je houpací prkno, které podporuje hluboký stabilizační systém, stejně jako další rovnovážné pomůcky v podobě balančních disků či skejtů. Nebojte se, děti jsou šikovné, naučí se s těmito věcmi pracovat brzy. Další věcí, která podporuje hrubou motoriku je obyčejný dětský skákací míč či třeba trampolína. V podstatě cokoli, co podporuje pohyb dítěte.

vláčky

2. Hračky rozvíjející jemnou motoriku

Jemnou motoriku u dětí do tří let trénujeme věcmi, které nemohou spolknout. Nevhodné jsou tedy třeba korálky. Skvělou variantou jsou různé vkládačky, věže s kolečky, stavebnice (skvělá je Lego Duplo), prstová autíčka ale třeba i obyčejné pastelky. V době okolo druhého roku již určitě víte co vaše dítě zajímá a můžete se tím pádem zaměřit na hry s touto tématikou. Například u menších dětí se často jedná o dřevěné koleje, ze kterých mohou postavit dráhu, po které jezdí vlak. Lokomotiva Tomáš https://www.masinka-tomas.cz/ je u dětí velice oblíbená a dokáže děti vtáhnout jednoduše do hry. Zároveň podporuje hra s vláčky i fantazii, kreativitu a hlavně je zabaví. Což ocení nejeden rodič. Další oblíbenou motorickou hračkou jsou takzvané activity boardy, které obsahují různé zámky, kliky, řetízky, skluzavky a podobné prvky, se kterými si dítě může hrát. Dítě si na nich může jednoduše natrénovat zavazování tkaniček, zamykání zámku nebo třeba rozsvěcení světla. Jen pozor, až se dítě naučí zamykat, ve dveřích v bytě raději odstraňte klíče.