Dvougenerační bydlení není pro každého

Existuje mnoho lidí, kteří si život se svými rodiči v jednom domě nedokáží po třicítce představit, zvláště pak s vlastním partnerem a případně i dětmi, ale ještě relativně donedávna se jednalo o úplně běžnou věc. Jednoduše řečeno, pokud už rodiče postaví dům, kde mohou pokojně žít dvě rodiny, tak proč toho nevyužít, že ano. Pořizovat si zcela nové bydlení je velice neekonomické. V současnosti stojí nový dům několik milionů a byty, které mají alespoň tři pokoje a jsou v dobré lokalitě, na tom nejsou, co se týče ceny o moc lépe. Spolužití v jednom rodinném domku tak má smysl minimálně z hlediska financí. Jsou zde však i další benefity, na které je dobré brát zřetel.
auto před garáží
Pokud máte jedno či dvě dítka, která už jsou školou povinná, určitě bydlení ve dvougeneračním domku oceníte. Můžete s klidem jít do práce a neshánět složitě žádné hlídání v případě, kdyby dítka ochořela. Prostě svěříte jejich prarodičům. Budete tak mít jistotu, že jsou pod dohledem dospělých osob, které jsou navíc vašimi rodinnými příslušníky, a navíc vás to nebude nic stát. Paní na hlídání, alespoň takové, které mají špičkové reference, nejsou zrovna nejlevnější.
slunečník na terase
Existují samozřejmě i negativa a nejsou zanedbatelná. Tím asi největším je mezení soukromí. Je vcelku jedno jak je domek koncipován, ale musíte se připravit na to, že rodiče budete vídat prakticky každý den, což vám nemusí být zrovna po chuti.
stromek na předzahrádce
Ještě horší to je, když není dům rozdělen na dva zcela nezávislé byty, ale existují společné prostory, které potřebují využívat obě strany. Dobrým příkladem je kuchyně, případně toaleta nebo koupelna. V takových případech hodně záleží na vzájemných vztazích. Jsou-li na dobré úrovni dlouhodobě, dá se takto žít vcelku pohodlně a bez vážnějších problémů, ale pokud jste si lezli na nervy odjakživa, bude lepší, když se odstěhujete do svého .