Dopřejte si luxus cestování s elektrokolem

Elektrokolo je hitem posledních let. Zprvu ho lidé považovali za módní výstřelek, ale časem si přivykli že i elektrokolo může být klasickým dopravním prostředkem. Pokud jste už sami došli k tomu, že se chcete tak trochu šetřit a nevracet se z každého výletu vyšťavení a rozhodli jste se zakoupit si nové elektrokolo, gratuluji k rozhodnutí.
Nejsme na světě proto, abychom přežívali, ale abychom si života užívali. A pokud časem přijdou i menší zdravotní problémy – ubývá sil, míváme problémy s dýchavičností, zejména při šlapání do kopce apod., a cykloturistika nás baví, což zkusit elektrokolo!
žena na kole po nákupech
Předně je třeba si ujasnit, kdo na něm bude jezdit. Určitě není vhodné, aby se na jednom kole střídal muž a žena, a to proto, že bylo nekřesťansky drahé, tak abychom ho využili! Tak na to prosím zapomeňte. Rámy jsou totiž vyráběné jako dámské, pánské a pravda – univerzální. Ale raději volte rám přímo pro vás a na vaši výšku. Dále také záleží na tom, jak jste zvyklí jezdit, na vašem zdravotním stavu, a dokonce i na délce nohy!
Dalším hlediskem bude, kde hodláte nejčastěji jezdit. Můžete volit městské kolo, kde díky sníženému rámu máte pohodlnější nástup i sesedání. Je vhodné ho doplnit i brašnou či košíkem, případně blatníky. Další variantou je trekové kolo, které využijete v terénu jako například na cyklostezkách, na pěšinách i lesních a polních cestách. Dále můžete volit krosové kolo, které má širší pláště a jedná se o sportovnější variantu trekového kola. A do hor a na výlety v terénu se nabízí horské ekolo.
Zákazníky nejvíce zajímá zpravidla dojezd. Ale na to není jednoduchá odpověď, protože záleží na více faktorech. Na způsobu jízdy, na váze jezdce, na tom, zda více či méně používáte pomocníka – motor. Pokud sami šlapete bez pomoci motoru, dojezd bude delší, než když pomocníčka zapojíte…
dva cyklisti
Rada pro cestování vlakem – občas dráhy požadují, abyste si baterku z kola vyndali a vzali jste si ji sebou jako příruční zavazadlo, proto klíčky od baterky nenechávejte doma. V případě přemisťování s ekolem vlakem, mějte pro jistotu klíčky od baterky sebou.