Za ty peníze to stojí

Koupi vlastního bydlení je dobré dnes neodkládat, jelikož se bude pravděpodobně ještě zdražovat. Kdo na to nemá, může zkusit zvolit alternativu.

Za ty peníze to stojí

Vzhledem k tomu, jak jdou ceny obytných nemovitostí nahoru, se nedá očekávat, že by se v blízkých letech, možná ani desetiletích, dalo koupit něco normální cestou, aniž by se člověk s průměrným platem nemusel zadlužit na tři generaci. Řeč je samozřejmě o typickém českém bydlení, tedy hlavně o bytech, méně pak o rodinných vilkách. Tradiční typy obytných nemovitostí jsou příliš drahé, a to nejen ve velkých aglomeracích typu Praha, Brno nebo Plzeň, ale stále častěji i v obcích s několika tisíci obyvateli. Málo se staví, ale poptávka je vysoká. Není tak divu, že ceny rostou do takových výšin.

Ložnice

Většina lidí se zajímá pouze o klasické možnosti bydlení, ale to je trochu chyba. Jsou i alternativy, a i když nemusí každému vyhovovat, jsou lidé, kterým se naopak zamlouvat mohou. A to nejen svou cenou. Dobrým příkladem je mobilheim praha nové generace, který je jednak levný, jednak i docela pohodlný.

Samozřejmě, že se stále jedná o mobilní domek, takže není potřeba čekat zázraky. V tomto odvětví se za posledních několik dekád ale mnohé změnilo a dnešní obydlí na kolečkách už v podstatě nemají nic společného s verzemi, které se daly koupit před dvaceti třiceti lety. A to nejen u nás, ale obecně ve světě. Moderní typy mají vše, co by mělo bydlení hodné 21. století obsahovat – tedy hlavně kvalitní zateplení, dostatek prostoru a dobré vnitřní vybavení. To jsou kvality, kvůli kterým by měl každý nad koupí mobilheimu alespoň zauvažovat.

Malý domek

Vyplatí si i živnostníkům

Celou dobu je v článku řeč hlavně o bydlení, ale mobilheimy se dají využít i jinak, třeba k potřebám podnikání. Je jasné, že továrnu z nich nikdo neudělá, a to ani kdyby se daly spojovat dohromady. Ovšem živnostníci, kteří potřebují jen omezený prostor ke svému podnikání rádi ocení nízkou cenu. Navíc je tu ještě ta krásná vlastnost snadného přesunu. To se dá využívat mnoha způsoby, nejen v rámci stánků s rychlým občerstvením.