Může zajistit dostatek financí šťastný život?

Většina se jednou dostane do situace, kdy si bude muset vybrat, zda se chce věnovat úspěšně našlápnuté kariéře nebo trávit více času s rodinou. Ale co je správné? Co si mám vybrat, aniž bych někoho zklamal?
V první řadě je důležité, abyste se rozhodovali podle vlastního vědomí a svědomí. Vždy tedy mějte na paměti, že v první řadě jde o váš život, a až poté o život vaší rodiny. Pokud však máte to štěstí, že jste již našli osobu, která vás dlouhodobě podporuje a věří vám, vězte, že vaše rozhodnutí jistě pochopí. Ale pozor – všechno má své meze! Nikdo nechce mít doma workoholika, který tak moc žije svou prací, že zapomíná na své blízké.
rodina na penězích
Samozřejmě, že každý z nás chce být úspěšný ve svém oboru, ale nemusíte být úplnou jedničkou, stačí, když budete sami vědět, že jste odvedli dobrou práci a vaše vedení vás pochválí. Vězte, že pochvala je k nezaplacení, a když budete spokojení v práci, budete spokojení i doma.
Avšak jestli si pořád říkáte, že byste rádi upřednostnili svou kariéru, není na tom nic špatného. Jen na to musíte jít opatrně, abyste se vyhnuli syndromu vyhoření, což pro většinu znamená ztrátu zaměstnání spojenou s nemožností dostatečného zajištění rodiny. Dovolte mi tedy dát vám pár rad.
Rady pro kariéristy
·         Oddělujte pracovní a osobní život
·         Zvolte si dny, které budou mít čistě pracovní náplň a dny, kdy se budete plně věnovat rodině
·         V rámci pracovního dne se snažte trávit alespoň část večera s vašimi blízkými
·         Podělte se o svůj úspěch s rodinou
Pokud se však na tuto problematiku podíváme z druhé strany, zjistíme, že být tím, komu záleží více na rodině, než na kariéře, bývá prospěšnější. Pokud si zvolíte tento životní přístup, vězte, že i vaše druhá polovička bude šťastnější! Rodina bude více semknutá, děti vás budou brát jako její trvalou a neměnnou součást, a to je to nejpodstatnější. Když budou šťastné děti, bude šťastná celá rodina – budete mít šťastný celý život.
otevřené kanceláře
V tomto případě budete tedy přesně vědět, kdy začíná a končí váš práce a zbytek dne si pak užijete doma a spolu. I když se může stát, že nedosáhnete tak velikého zaopatření, jak byste chtěli. Avšak nevězte hlavu, všechny situace jsou řešitelné, a tak se v tom nejhorším případě na chvíli uskromníte a zvládnete tak i ty horší časy.
Ať už se své podstatě rozhodnete pro jakoukoliv z nabízených variant, jistě uděláte dobře. A pamatujete, že pokud budete šťastní a spokojení vy sami, tak tím spíš bude šťastné i vaše okolí.